Filmiki

Loading...

5 paź 2012

Recenzja - "Jutro 6. Cienie"

Już dawno byłam zainteresowana tą serią i kiedy zabrałam się za nią w wakacje to nie mogłam przestać czytać !! Jest cudowna ! I w taki właśnie sposób skończyłam czytać szóstą część "Jutra" ..

„Jeśli coś kochasz, pozwól temu odejść. Jeżeli nie wróci,to znaczy, że nigdy nie było twoje.”

Piątka przyjaciół - Ellie , Fi , Homer , Kevin i Lee - nadal ukrywa się w Wirawee . Wciąż jest niebezpiecznie po ostatniej akcji z lotniskiem . Czekanie .. to ich najbardziej męczy . I w końcu ktoś wpada na pomysł . Możemy pomóc . Komu ? Tym małym dzikusom , którzy na nas napadli . Tak , wiem . Nie brzmi zbyt optymistycznie . Lecz decydują się na to , co przyprawi im jeszcze więcej kłopotów . Czy to w ogóle możliwe ? Niestety . Jednak dzięki temu przyjaciele znowu wrócą do miejsca , gdzie czują się najlepiej . Do Piekła . Ale nie odbędzie się to spokojnie . O nie , nie . Takie rzeczy nie na wojnie . Znów spotkają się ze strachem , cierpieniem , bólem i śmiercią , która nie odstępuje ich już na krok . Ale niektórzy zginą bez potrzebnie . Taka śmierć nie jest sprawiedliwa . Z głupoty . Ellie , Fi , Kevin , Homer i Lee już się kiedyś o tym przekonali ..

Małe dzikusy jednak też mogą się na coś przydać , a nawet uratować życie . Kiedy już przeżyjesz , to czeka cię nagroda ? Jaka ? Tego nikt nie wie ..

„Wygląda na to, że tylko cierpiąc, potrafimy zobaczyć, co jest naprawdę ważne.”

Uwielbiam tą serię ! Jest całkowicie oryginalna , inna i po prostu tego nie da się tego wyrazić słowami . Musicie sami przeczytać !! To jest zupełnie inny świat , o którym czasem słyszymy , ale czy naprawdę dociera to do naszego serca ? Czy przelatuje to obok nas i zapominamy ? Nie interesujemy się , nie obchodzi to nas ? A co gdybyśmy znaleźli się na miejscu tych australijskich nastolatków ? Z ich punktu widzenia wygląda to zupełnie inaczej niż z naszego . Bo wszystko co widzą .. to śmierć .

„W sumie jedyne rzeczy, które mają w życiu znaczenie, są cholernie proste. Rodzina, przyjaciele, bezpieczeństwo i zdrowie.”

PLUSY , PLUSY . Tak , ogromne plusy . Czytając tą książkę nie masz szans na nudy . Cały czas coś się dzieje , toczy się akcja . Bohaterowie zaskoczą cię niejeden raz swoją przebiegłością , spostrzegawczością i wyobraźnią . Znajdują się tu również wątki miłosne Skomplikowane , ale to tylko kolejny + . Można się pośmiać , ale również popłakać . 

Hmm .. zauważyłam , że każda z części ma tyle samo stron . Dokładnie tyle samo . To taka ciekawostka . ; )

No . Minusy . Naprawdę nie wiem co mam tutaj napisać . Może , że jest to przedostatnia część . Gorąco polecam . Nie zawiedziecie się !! ; **

P.S.  Dziewczyna , która siedzi z tyłu (ta z okładki) przypomina mi Emily z Pretty Little Liars . xD
Kasia .

5 komentarzy:

 1. Czytałam pierwszą część serii i byłam nią zachwycona, dlatego bez wątpienia sięgnę po następne tomy ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ehhh cała seria cały czas przede mną
  ale z pewnością to nadrobię!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej. Ja jeszcze nawet pierwszej części nie przeczytałam ale mam taki zamiar :D Twoja recenzja i opinia jeszcze bardziej mnie zachęciły by sięgnąć po tą serie książek.;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam za sobą piątkę i teraz codziennie poganiam panią bibliotekarkę by w końcu kupiła szóstkę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wedłóg mnie po tym jak zabrali ich do Nowej Zelandii to się nieotrząsnęli z tą stratą i cienżej się ją czyta. Niema już tyle rozmów tylko same opisy i to troche mnie męczyło, najbardziej 5 część bo nic takiego nierobili tylko szukali dzikusów. Ale tak wogule to świetna książka polecam!

  OdpowiedzUsuń